Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Pondelok, 21.10.2019
meniny má Uršula

Takto by mohla vyzerať nová Škoda Yeti

1.2.2017 | Tuning

Druhá generácia SUV českej Škody sa blíži. Oficiálne ho automobilka predstaví tento rok, no internet si ho už teraz predstavuje takto.

O nástupcovi Škody Yeti toho zatiaľ z oficiálnych zdrojov veľa nevieme, iba, že osemročný model Yeti bude čoskoro nahradený. Iba to, že sa má vyrábať v továrni v českých Kvasinách, kde momentálne vzniká aj SUV Seat Ateca. S týmto autom bude mnohé zdieľať, okrem iného aj podobnú dĺžku (4,35 metra) a podobný kufor (500 litrov). Tipujeme aj rovnaké motory (napr. 1,0 TSI, 1,4 TSI, 2,0 TSI, 1,6 TDI a 2,0 TDI).

Je už jasné, že bude využívať rovnakú koncernovú platformu MQB, podobne ako spomínaný Seat Ateca ale aj VW Tiguan (a Octavia, a Leon a Golf....). Aj preto si myslíme, že táto virtuálna neoficiálna verzia by nemusela byť tak ďaleko od pravdy. Stojí za ňou známy virtuálny úpravca áut Theophilus Chin.

 
Virtuálny neoficiálny model Škoda Yeti druhej generácie. Autor: Theopilus Chin


Dizajn reálneho Yetiho má byť inšpirovaný Škodou Kodiaq, čo berie do úvahy aj virtuálny model. Nájdete tu pre aktuálne škodovky typické hrany a tvary. Zadná časť zas pripomína Fabiu kombi.

Jasno v dizajne však budeme mať zrejme až za pár mesiacov. Oficiálne sa má totiž druhá generácia Škody Yeti predstaviť svetu niekedy tento rok. Čo poviete, nefrflali by ste, keby nový Yeti vyzeral takto?

Autor: Daniel Krnáč

 

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018