Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk

Nemáte na Lamborghini? Toto upravené BMW M2 má koní ešte viac

14.1.2017 | Tuning

Ak chcete auto s výkonom vyšším ako Lamborghini Huaracán, nemusíte mať pripravených 200 000 eur. Stačí vám takéto upravené BMW M2.

Nie každý tuning by sa dal označiť ako užitočný a nie každý ocení neóny a úpravy, ktoré spravia auto nepoužiteľným. To však nie je prípad tohto BMW M2 od spoločnosti Manhart, presnejšie Manhart MH2 630 BMW M2. Dáva nám odpoveď, aký je potenciál sériového motora najmenšieho ostrého nemeckého kupé. Nie že by pôvodné 370 koňové BMW M2 bolo pomalé, ale vždy je tu „priestor" na nejaké to zvýšenie výkonu.Dokázala to firma už u predchádzajúeho BMW M3 aj u BMW M135i.

 
 Manhart MH2 630 BMW M2


Čo myslíte, o koľko si dovolili Manhart zvýši výkon? Päťdesiat koní? Sto koní? Nie. Radový trojlitrový šesťvalec má po ich úprave 630 koní, o 260 viac ako pôvodne! Úctyhodný je aj krútiaci moment 750 Nm. Tieto parametre boli dosiahnuté prakticky výmenou za bitubo verziu motora z M4 a následnou úpravou medzichladiča stlačeného vzduchu, výfuku a novým mapovaním vstrekovania a zapaľovania. Aby upravené M2 vedelo aj zastaviť, pribudli lepšie brzdy a pruženie od KW.

Oficiálnu akceleráciu na stovku síce nepoznáme, no bude to menej, ako u M2 štandardných 4,3 sekundy. Údajne to však Manhart M2 stíha v horizonte 4 sekúnd, teda nie oveľa rýchlejšie - fyzika nepustí a dve poháňané kolesá mali čo robiť aj s pôvodnými 370 koníkmi.

 
 Manhart MH2 630 BMW M2


Po vizuálnej stránke pribudli exteriéru diely z uhlíkových vlákien, z ktorých najočividnejší je veľký zadný spojler. Štandardné kolesá boli nahradené novými, Manhart Concave One, obutými do plneumatík Michelin Cup 2 255/35 vpredu a 285/30 vzadu. V interiéri nájdete nové obšitie volantu, športové sedadlá a logá BMW sú nahradené logami Manhart. Stredný ofukovač zas padol za obeť displeju s dátami o motore.

 
 Manhart MH2 630 BMW M2


Auto vzniklo pri príležitosti 30. výročia vzniku firmy a ak sa vám toto delo páči, budete ho zháňať zrejme ťažko. Vyrobených má byť len 5 kusov. Cena oficiálne známa nie je ale bude sa pohybovať niekde v horizonte 100 000 tisíc eur. To znie ako veľa, ale za auto výkonnejšie ako Lamborghini Huaracán stojace 200 000 eur to už nie je taká hlúposť (teda ako pre koho samozrejme). A máte k tomu jeden rad sedadiel navyše...

Pod článkom nájdete video s ukážkou Manahrt BMW M2 aj ďalšie obrázky.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme
Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018