Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Pondelok, 21.10.2019
meniny má Uršula

Toyota Corolla oslavuje 50 tku špeciálnou úpravou

14.11.2016 | Tuning

Zrejme neexistuje iný model, ktorý by lepšie chrakterizoval japonskú automobilku ako model Corolla. Predalo sa ich vyše 40 miliónov kusov a ľudom slúži dodnes.

Na megavýstave v LAs Vegas sa predstavila extrémne upravená Toyota Corolla. Na 50. výročie oslovila automobilka úpravcu Jeremyho Lookofského, aby z obyčajnej Toyoty Corolly vytvoril unikátny Custom. Podarilo sa. Namiesto štvordverového sedanu sa môžete dívať na pekné dvojdverové kupé s atraktívnou dvojitou centrálnou koncovkou výfuku. Vnútri samozrejme nechýba ani špičková audiosústava JBL a atraktívne športové škrupinové sedadlá Sparco takisto v kontrastnej červeno-čiernej farbe.

Lakovanie je dvojfarebné šedo-bordové, pričom táto farba sa objavila aj na krycom plaste predných svetlometov. Štandardný motor bol napodovaný turbodúchadlom, ktorého klietka bola nalakovaná tiež červenou farbou. Maximálny výkon motora však výrobca nezverejnil. Predpokládame, že je to poriadna porcia, napokon úpravou prešli aj samotné brzdy, čo je vidieť ba fotografii kolesa. Ako binus vám pridávame aj fotografie prvej vyrobenej Toyoty Corolly.

Autor: Majo Bóna

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018