Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Pondelok, 21.10.2019
meniny má Uršula

Restomod nie je vždy najlepší nápad

6.8.2018 | Revue

Tretia séria Jaguaru E-Type nepatrí medzi tie najkrajšie, no možno aj preto si majiteľ tohto kúsku povedal, že trochu moderny nezaškodí. Namiesto renovácie vozidla do pôvodného stavu sa rozhodol pre dnes tak moderný „restomod." Anglický špecialista, spoločnosť E-Type UK, strávila s týmto autom viac ako 3 000 hodín pri práci, ktorú im po dlhotrvajúcich konzultáciách (pravdepodobne sa mu to snažili vyhovoriť) odsúhlasil klient z Ameriky.

 
  Jaguar E-Type 6,1 V12 Restomod, autor: E-Type UK
Výsledkom má byť E-Type, ktorý dokáže ohromiť svojim výkonom, no zároveň poskytne schopnosti špičkového GrandToureru a zároveň si zachová šarm a kúzlo Jaguaru E-Type. Výsledné hodnotenie necháme na vás, no podľa nás mu sľúbili nemožné. Uznajte ale sami, k autu existuje naozaj rozsiahla fotodokumentácia, spomenieme ale tie najzásadnejšie úpravy, ktoré odlišujú tento kúsok od originálu.

  Jaguar E-Type 6,1 V12 Restomod, autor: E-Type UK
Pohonná jednotka - tradične komplikovaný dvanásťvalec s objemom 5,3 litra bol totálne prekopaný a jeho objem narástol na 6,1 litra. Dnes posiela na zadné kolesá 284 koní, má iné vstrekovanie, karburátory, ECU a samozrejme aj výfukový systém. Brzdy dodala spoločnosť AP Racing a najväčšie zmeny asi badať v interiéri. Sedadlá z modelu XJS majú vyhrievanie, auto je poriadne odhlučné DYNAMAT-om a má špičkovú hudobnú aparatúru s modernou konektivitou. Kompletné čalúnenie zodpovedá roku „renovácie" a LED svetlá vo vnútri aj vonku dávajú autu povestný posledný klinec. Proti gustu...

 
 Jaguar E-Type 6,1 V12 Restomod, autor: E-Type UK
Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media