Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

Dvojmiliónová 911 od firmy Singer.

13.7.2018 | Revue

Singer o sebe stále hovorí, že žiadne autá nevyrába. Iba vraj renovujú a pretvárajú na svoj obraz, je to však skôr cvičenie s jediným cieľom - aby sa ich produkty stále mohli označovať ako Porsche 911. V skutočnosti okrem karosérie (alebo jej fragmentov) veľa z originálu na ich projektoch nenájdete. Venujú sa výhradne modelom vyrobeným medzi rokom 1989 až 1994, teda generácii označenej číslom 964.

 
 Singer DLS, autor: Singer
Skratka DLS označuje Dynamics and Lightweight Study, teda štúdiu na tému dynamiky a nízkej váhy, ktorá vznikla na popud klienta, milovníka značky Porsche - Scotta Blattnera, ktorý vo svete zberateľov nepatrí medzi žiadne neznáme mená. Výsledkom je auto, ktoré má pod kapotou neprepĺňaný agregát s objemom štyroch litrov (výkon 500 koní pri 9000 otáčkach) a pri jeho stavbe sa rozhodne nepozeralo na peniaze.

 
 Singer DLS, autor: Singer
Množstvo magnézia a iných ľahkých materiálov spolu s najnovšími technológiami z Formule 1 (nezabudnite, partnerom Singeru je spoločnosť Williams Advanced Engineering) nájdete takmer všade a vypracovanie jednotlivých detailov je naozaj na veľmi vysokej úrovni, čo najlepšie dosvedčia priložené fotografie. Prevodovku dodala spoločnosť Hewland, elektroniku Bosch, podvozok opäť Williams, brzdy Brembo, pneumatiky Michelin (Pilot Sport Cup 2 s rozmermi 245/35/R18 vpredu a 295/30/R18 vzadu). Ľahké kované disky s centrálnou maticou dodala spoločnosť BBS, sedadlá Recaro, volant zase známa firma MOMO.

 
 Singer DLS, autor: Singer
Výsledok je skutočne dych-berúcim dielom, ktoré bude určite zaberať dôležité miesto v najznámejších zbierkach. Škoda len, že na cestách tieto autá pravdepodobne tak často nestretneme.

 
 Singer DLS, autor: Singer
Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media