Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Pondelok, 21.10.2019
meniny má Uršula

Festival rýchlosti v Goodwoode

8.7.2018 | Revue

Potrebujete lacnú letenku do Londýna z ktoréhokoľvek jeho letiska ste požičaným autom v cieli za približne 2 hodiny. Goodwood sa od dvanásteho do pätnásteho júla tohto roka premení na svätostánok motoristického priemyslu, pričom prvý Festival rýchlosti zorganizoval Lord March (dnes už vojvoda z Richmondu) v roku 1993, krátko po nadobudnutí skutočne rozsiahlych majetkov na mieste, ktoré je nerozlučne späté s motoršportom.

 
 Festival rýchlosti v Goodwoode, autor: GRRC
Každý rok sa výrobcovia predbiehajú v tom, kto bude sponzorovať Festival rýchlosti v Goodwoode a niet sa čo čudovať. Slávne miestne preteky do kopca sledovali spočiatku tisíce, neskôr desiatky tisíc pozorovateľov a v súčasnosti sem putuje viac ako 150 000 návštevníkov každý rok. Okrem množstva súťažných a nesúťažných disciplín je Festival rýchlosti v Goodwoode známy najmä pojazdným autosalónom, na ktorom sa predvádzajú tie najdrahšie a najslávnejšie automobilové hviezdy na kolesách nezriedka s celebritnými jazdcami alebo majiteľmi za volantom.

 
 Festival rýchlosti v Goodwoode, autor: GRRC
Tento rok ide už o 25. ročník, pričom hlavnou témou podujatia je „Strieborné jubileum," oslavujúc sto rokov motošportu a tradične toho najlepšieho na dvoch, či štyroch kolesách. Viac o podujatí nájdete na stránke Festivalu rýchlosti, podľa dostupných informácii ale tohtoročné podujatie len tak ľahko nič neprekoná

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media