Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 17.10.2019
meniny má Hedviga

Milión v kontajneri

10.6.2018 | Revue

Výnimočná udalosť sa netýka náhodného nálezu. Kontajner s náhradnými dielmi patril do veľkej zbierky v južnom Anglicku, ktorej majiteľ umrel už pred niekoľkými rokmi. Do dražby sa dostane až 29. júna v paláci Blenheim, jej predaj však bude zaujímať zberateľov na celom svete.

 
 Hodnota náhradných dielov prekračuje podľa odhadu milión libier, autor: Coys
Nie preto, že ide o umelecké kúsky nevyčísliteľnej hodnoty, ale skôr preto, že ide o náhradné diely ku vozidlám, z ktorých sa stali až neuveriteľne drahé klenoty. Pôvodné náhradné diely ku autám ako Ferrari 250 GTO, 250 SWB, 275, Competition Daytona, F40, 512LM či Maserati 250F sa skutočne neobjavia často a vzhľadom na to, že mnohé z nich sú už absolútne nedostupné a ich majitelia si ich museli dať často nákladne vyrábať, záujem bude zrejme obrovský.

Okrem spomínaných vozidiel kontajner obsahoval diely najmä pre talianske autá značiek Ferrari, Maserati a Abarth. V drevených obaloch sa ukrývajú originálne kolesá Borrani, palubné dosky, chladiče, karburátory, výfuky a mnohé ďalšie ešte v pôvodnom naolejovanom baliacom papieri. Iba na podrobnom katalógu sa pracovalo niekoľko dní a zástupca aukčnej siene Coys prirovnal pocity z kontajnera ku objaveniu hrobky faraóna Tutanchamóna.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media