Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Pondelok, 21.10.2019
meniny má Uršula

Nesmrteľné Mini

22.5.2018 | Revue

Spoločnosť British Motor Heritage (BMH) vznikla v roku 1975 a jej cieľom bolo podporovať majiteľov klasických britských vozidiel produkciou pôvodných náhradných dielov využitím originálnych nástrojov a foriem. Ide o jednu z najväčších organizácii svojho druhu, ktorá ponúka napríklad až 42 rôznych karosérii na vozidlá ako MGB, MGR V8, MG Midget, Austin-Healey Sprite, Triumph TR6, Mini a Mini Clubman. Dopyt samozrejme potvrdzuje zmysel ich existencie, do dnešného dňa stihli vyrobiť a predať už viac ako 6000 karosérii.

 
 V plánoch je ponúknuť aj závodnú verziu karosérie, autor: British Motor Heritage
Malé Mini bude mať onedlho 60 rokov a tak sa nikto nemôže čudovať, že jeho karoséria má to najlepšie za sebou. BMH predstavila prvý prototyp novej karosérie v roku 2016 a záujem je enormný. Okrem toho, že karosérie využíva aj nedávno predstavený model automobilky David Brown - Mini Remastered, výrobu živí najmä záujem majiteľov pôvodných kúskov, ktorí konečne dostali možnosť renovovať svoje vozidlá za rozumné náklady, pretože hodnota starších Mini nikdy nedokázala ospravedlniť obrovské náklady spojené s vyváraním a opravovaním prehrdzavenej karosérie.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media