Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk

Porsche bráni svoje klasické modely proti krádeži

13.11.2017 | Revue

Novou službou Porsche Classic centier je špeciálny zabezpečovací systém pre klasické autá. Využíva najmodernejšie technológie a bude dostupný už na jar budúceho roka.

 
 Autor: Porsche
Kľúčom zabezpečenia je autonómny systém pozostávajúci z viacerých senzorov ukrytých v tele akejkoľvek klasiky od modelu 356 až po tie najmladšie . Vďaka nim a GPS senzorom dokáže Porsche prostredníctvom vlastnej zabezpečenej siete komunikovať s autom kdekoľvek v Európe a auto nielen lokalizovať, ale získať napríklad aj notifikáciu o odpojení batérie.

 
 Autor: Porsche
Následne auto odošle informáciu do jedného z bezpečnostných centier, ktoré okamžite kontaktuje majiteľa a preverí, či nejde o falošný poplach. V prípade krajnej situácie existuje možnosť aj diaľkového zabránenia opätovného naštartovania agregátu, pričom bezpečnostné centrum neustále monitoruje lokalitu, či trasu vozidla a komunikuje tak s majiteľom ako aj potrebnými orgánmi.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media