Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

Von Karajan: nesrmtená 911-tka

7.11.2017 | Revue

Herbert von Karajan bol jeden z najznámejších dirigentov na svete, ktorý veľkú časť svojho života zasvätil Berlínskej filharmónii. Narodil sa v Salzburgu a neskôr opäť žil v malej časti Anif, kde sa fotograf stretol s jeho asi najznámejším Porsche, modelom 911 Turbo RS.Von Karajan bol svojou láskou k nemeckej značke známy.

 
 Autor: Porsche
Patrili mu také skvosty ako 356 Speedster, Porsche 550 A Spyder, dve Porsche 959 a niekoľko rôznych 911-tiek. Vozidlo, ktoré vidíte na fotkách si objednal v roku 1974.Jeho zadanie bolo jasné, túžil po ľahšom a výkonnejšom aute aké vtedy Porsche ponúkalo a presne to aj dostal. O splnenie všetkých špeciálnych prianí sa postaral vtedajší šéf automobilky osobne, Ernst Fuhrmann.

Porsche 911 Turbo z generácie 930 dostalo ľahkú karosériu z modelu Carrera RS, podvozok zo závodného modelu Carrera RSR. Motor posilnil o 100 koní a auto bolo ľahšie, ako štandardné Turbo, ktoré už vtedy vážilo zaujímavých 1140 kilogramov a malo 260 koní.

 
  Autor: Porsche
Porsche 911 Turbo RS - von Karajan malo 360 koní a Herbert s ním nakoniec ani veľa nejazdil. Predal ho, keď malo auto najazdených iba tritisíc kilometrov. Dnes je jeho majiteľom súkromný zberateľ zo Švajčiarska, ktorý až do fotografovania v mieste von Karajanoveho bydliska na ňom nikdy nejazdil.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media