Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

Nechajte si "pomotať" hlavu automobilovým umením

27.1.2017 | Revue

Pokiaľ vám ešte umenie nezamotalo hlavu, dnes sa pripravte na premiéru. Umelec a grafik Chris Labrooy sa postaral o sériu excentrických konceptov zahŕňajúcich autá a my vám garantujeme, že ste ešte nič podobné nevideli.

Britský grafik a umelec Chris Labrooy evidentne neuvažuje na vlnových dĺžkach bežných ľudí. Po dokončení Royal College of Art sa začal Chris venovať 3D dizajnu, pri návrhu nábytku a produktov. Postupom času však objavil technológiu CGI, ktorá mu dovoľovala upravovať každodenné predmety do excentrických podôb a reálnych prostredí.


 

 

 


Labrooy vystavoval v dizajnérskom múzeu v Londýne a jeho práce sa dostali do množstva publikácií venujúcich sa dizajnu, produktom, typografii a ilustráciám. Je však celkom citeľné, že ho autá zaujímajú. Okrem Porsche 911 môžeme v jeho prácach nájsť prvú generáciu Nissanu Skyline, Hondu NSX, či Datsun 240Z. Jeho práce môžete nájsť na stránke chrislabrooy.com a zvyšok automobilových projektov v galérii pod článkom.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme
Focus Media