Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

Poprava dvoch saabov 9-5 dopadla na výbornú (video)

7.6.2010 | Revue

Švédske automobilky sú synonymom pre bezpečnosť. Renomé si nechce pokaziť ani revitalizovaný Saab, ktorý v najnovšom crashteste popravil hneď dva modely 9-5.

Otvorené priestranstvo, hŕstka vysokorýchlostných kamier a dve novinky. To je kokteil, ktorý namiešalo vývojové oddelenie zodpovedné za bezpečnosť. Proti sebe poslali dva saaby ťahané lanom, oba rýchlosťou 60 km/h.

Výsledkom je hrozivo vyzerajúca kolízia, spomalené zábery však zobrazujú promptný zásah airbagov a dobre navrhnuté deformačné zóny. Na záberoch je možné vidieť otvorené ľavé dvere strieborného saabu, ktoré neboli poškodené ani nárazom do ľavej polovice vozu.

Ešte dodajme, že Saab 9-5 nie je v crashtestoch žiadny nováčik. Už v minulom roku absolvoval test agentúry Euro NCAP, v ktorom dostal plných päť hviezdičiek. Ochrana dospelých cestujúcich bola hodnotená na výborných 94%, ochrana detí na 80% a ochrana chodcov na 44%. Za bezpečnostné prvky dostal 86%.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme
Focus Media