Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

Pôžičku na auto vybavíte aj z domu

13.11.2019 | Novinky

Rozmýšľate nad kúpou auta? V mnohých prípadoch vám môže banka ponúknuť výhodnejšiu pôžičku ako samotná lízingovka.

 
Zdroj: Pexels
Kúpiť si auto na lízing je medzi vodičmi už bežná prax. Lízing pritom nie je výsadou iba nových áut. Každý lepší autobazár vám ponúkne lízingový úver aj na jazdené vozidlo. To, že vám úver na auto ponúka priamo predajca áut, však neznamená, že sa jedná o najvýhodnejšiu ponuku.

Dôležitá je výška úroku a poplatok za poskytnutie

V prípade väčšiny lízingových úverov platí, že úrok je síce nízky, avšak poplatok za spracovanie je niekoľko stoviek eur. V konečnom dôsledku môžete na lízingovom úvere preplatiť viac ako na pôžičke od banky. Väčšina bánk aktuálne ponúka pôžičku bez poplatku a s nízkym úrokom. Pôžička na auto môže byť preto pre vás výhodnejšia práve od banky alebo nebankovej spoločnosti.

Online pôžička vám ušetrí čas aj peniaze

Najväčšou prednosťou pôžičky na auto od banky alebo nebankovej spoločnosti je rýchlosť a jednoduchosť vybavenia. Kým na vybavenie lízingového úveru budete potrebovať množstvo dokumentov a niekoľko dní na spracovanie, o pôžičku na auto môžete požiadať cez internet a schválená vám môže byť do 24 hodín. Pôžička cez internet má aj menej byrokratických nárokov a na jej vybavenie nebudete potrebovať množstvo dokumentov a potvrdení.

Platená reklama.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018