Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

Najviac dopravných nehôd spôsobuje smartfón

25.7.2019 | Novinky

Podľa štatistiky policajného zboru Slovenskej republiky je najčastejšou príčinou dopravných nehôd na Slovensku práve mobilný telefón. Používanie smartfónu za volantom spôsobí viac dopravných nehôd ako rýchla jazda.

Zdroj: Pexels

Aplikácia na kontrolu vodičov

Poisťovne v zahraničí na tento nepriaznivý trend zareagovali vytvorením aplikácie, ktorá sleduje aktivitu vodičov počas šoférovania. Aplikácia zaznamená, pokiaľ vodič počas jazdy odblokuje telefón. V prípade, že aplikácia vyhodnotí, že vodič počas šoférovania smartfón nepoužíval, poisťovňa ho odmení zľavou na PZP.

Najlacnejšie PZP pre zodpovedných vodičov

Poisťovne na Slovensku majú zavedený systém odmeňovania zodpovedných vodičov. Pokiaľ ste v priebehu posledných dvoch rokov nespôsobili žiadnu dopravnú nehodu, môžete získať až 60% zľavu na PZP! Zodpovední vodiči tak získajú najlacnejšie PZP.

Nárok na najlacnejšie poistenie auta môžete mať aj v prípade, že máte viac ako 30 rokov,bývate v menšej obci, máte ZŤP preukaz alebo dieťa do 15 rokov. Ak chcete získať povinné zmluvné poistenie auta za čo najnižšiu cenu, uzatvorte si PZP online na PZP kalkulačke SetriSova.sk.
Vďaka poisteniu auta cez internet získate rýchly prehľad nielen o cenách PZP pre vaše vozidlo, ale aj o tom, ktorá poisťovňa vám k PZP bezplatne poskytne pripoistenie stretu so zverou alebo pripoistenie čelného skla.

Platená reklama.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018