Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

PZP a poistenie auta na dovolenku

29.5.2019 | Novinky

Pri ceste do zahraničia čoraz viac uprednostňujeme cestu vlastným autom. Vodiči si častokrát uzatvárajú poistenie auta na dovolenku, postačiť vám pritom môže aj správne uzatvorené PZP.

Zdroj: Pexels

Povinné zmluvné poistenie auta neplatí iba na území Slovenskej republiky. PZP pokryje aj škody na zdraví a majetku, ktoré svojim vozidlom spôsobíte v zahraničí. Najlacnejšie PZP uzatvoríte bezpochyby cez internet. Na e-mail vám budú doručené všetky dokumenty, vrátane Bielej a Zelenej karty. Práve Zelená karta slúži ako potvrdenie o poistení auta v zahraničí.

PZP však nepokryje škody, ktoré vzniknú na vašom vozidle. Na pokrytie nákladov vzniknutých na vašom aute je potrebné uzatvoriť havarijné poistenie online. V tomto prípade musíte zvážiť aktuálnu trhovú hodnotu vášho vozidla, aby vás poistka nestála viac ako náklady na opravu auta. Na vašej dovolenke sa však môžete spoľahnúť na PZP. Porovnávač poisťovní ŠetriSova.sk pre vás porovná ponuky všetkých poisťovní a na základe ŠPZ pre vás nájde najvýhodnejšie PZP pre vaše auto.

Platená reklama

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018