Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Streda, 17.7.2019
meniny má Bohuslav

PZP pre dôchodcov

1.4.2019 | Novinky

Zľavy pre dôchodcov a penzistov sú v súkromnom sektore bežné. Ako je to v prípade, keď si potrebujete uzatvoriť povinné zmluvné poistenie pre dôchodcov? Máte nárok na dôchodcovskú zľavu?

Zdroj: Pexels
Čo sa týka poistenia auta, štát výnimky nepozná. Dôchodcovia ani penzisti nemajú zo zákona nárok na zľavu na PZP. Je na zvážení poisťovní, či sa zľavu na PZP pre dôchodcov rozhodnú poskytnúť. Poisťovne však menia svoje cenníky aj niekoľkokrát do roka a preto sa stáva, že poisťovňa, ktorá vám dôchodcovskú zľavu na PZP poskytla, vám ju už v nasledujúcom poistnom období neponúkne. Ktorá poisťovňa vám poskytne zvýhodnené poistenie auta vďaka vášmu veku vám vypočíta PZP kalkulačka.

Poisťovne poskytujú zľavu na PZP pre dôchodcov osobám nad 65 rokov. Urobili sme si PZP porovnanie cien a zistili sme, že aktuálne poskytujú dôchodcovskú zľavu poisťovne Union, Uniqa, Komunálna poisťovňa, Generali, Groupama a Axa. V každej z týchto poisťovní si môžete uzatvoriť poistenie auta aj cez internet. Ak s tým ešte nemáte skúsenosť, prečítajte si viac o tom, ako uzatvoriť PZP online.

Zľava na poistenie auta vám môže ušetriť až desiatky eur mesačne. Nezanedbajte preto výber PZP a uzatvorte si poistku v poisťovni, ktorá poskytuje zľavu na PZP pre dôchodcov. Ktorá poisťovňa vám ponúkne najvýhodnejšie poistenie zistíte jednoducho. Stačí, keď si z pohodlia domova urobíte PZP porovnanie.

Platená reklama

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018