Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Pondelok, 21.10.2019
meniny má Uršula

PZP: Pripoistenie stretu so zverou v meste?

28.12.2018 | Novinky

Uzatvoriť PZP je povinnosťou každého vodiča. Všetci chcú to najvýhodnejšie, avšak to automaticky neznamená aj poistenie s najnižšou cenou.

Zdroj: Pexels


Poisťovne lákajú vodičov nielen na nízke ceny, ale aj na množstvo bezplatných pripoistení. Oplatí sa vám investovať do PZP s bezplatným pripoistením stretu so zverou, pokiaľ šoférujete prevažne v meste?

Zrážka lesnej zvery nie je na slovenských cestách výnimočným javom. Zákonné poistenie s bezplatným pripoistením stretu so zverou ponúkajú poisťovne Generali a Kooperativa.

 
Obe poisťovne vám uhradia náklady na opravu vozidla iba v prípade, ak na miesto nehody privoláte políciu. Mnoho vodičov sa dopúšťa chyby, že za poistenie auta zaplatia vyššiu sumu, aby mali pripoistený stret so zverou, ale následne nekontaktujú políciu na zdokumentovanie nehody.

Podľa štatistík predstavuje zrážka so zverou 1 z 200 nahlásených poistných udalostí. Ak dochádzate do mesta z okolitých obcí a vaša cesta vedie predovšetkým popri poliach a lesoch, pripoistenie stretu so zverou pre vás môže byť tá správna voľba. Ak však jazdíte predovšetkým v meste, priplatiť si za takéto pripoistenie môžu byť pre vás zbytočne vyhodené peniaze.

Poisťovne však ponúkajú množstvo ďalších pripoistení, ako napríklad pripoistenie úrazu vodiča, batožiny, posádky alebo živelnej udalosti. Urobte si bezplatné PZP porovnanie z pohodlia domova a vďaka pár klikom zistíte, ktorá poisťovňa vám ponúkne najlepšie služby a najlacnejšie PZP. Online kalkulačka ŠetriSova pre vás urobí bezplatné porovnanie PZP šité na mieru pre vaše vozidlo, vďaka ktorému môžete mesačne ušetriť desiatky eur.

Platená reklama

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media