Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Pondelok, 21.10.2019
meniny má Uršula

PZP – Ako získať najnižšiu cenu

19.12.2018 | Novinky

Povinnosť uzatvoriť povinné zmluvné poistenie nám ukladá štát. Vďaka množstvu poisťovní na Slovensku má každý majiteľ vozidla možnosť výberu z niekoľkých PZP produktov. Viete, čo ovplyvňuje cenu vášho poistenia a ako môžete získať to najvýhodnejšie?

Zdroj: Pexels


Čo ovplyvňuje cenu PZP?

Cenu PZP ovplyvňuje niekoľko faktorov. Tými najvýznamnejšími sú vek majiteľa vozidla, trvalé bydlisko a počet nehôd, ktoré spôsobil. Spravidla platí, že mladí vodiči zaplatia na poistnom najviac. Iné je to pre skupinu vodičov nad 40 rokov, ktorí pre veľkú časť poisťovní patria do skupiny spoľahlivých vodičov. V prípade, že má majiteľ vozidla nad 65 rokov, môže mať nárok na zľavu až vo výške 10 %.

Trvalé bydlisko je ďalší faktor, ktorý môže posunúť cenu vášho poistenia smerom dole alebo hore. Za poistenie auta zaplatia najviac vodiči z veľkých miest, napríklad z Bratislavy, Košíc a Prešova. Pokiaľ pochádzate z menšej obce, cena vášho PZP môže byť nižšia až o 20 EUR.

Posledným, no nemenej dôležitým faktorom, je počet nehôd, ktoré doposiaľ majiteľ vozidla spôsobil. Pre niektoré poisťovne je rozhodná doba 3 roky, pre poisťovňu AXA je to až 8 rokov. Tu platí logická rovnica – čím viac nehôd, tým drahšie PZP. V prípade, že ste nepozorný vodič, môžete platiť poistenie drahšie až o stovky eur.

Vieme, že nemáte čas podrobne študovať cenníky poisťovní. Najlepšie urobíte, keď si porovnáte ceny PZP online. Kalkulačka ŠetriSova.sk pre vás porovná ponuky všetkých poisťovní a prehľadne vám ukáže, v ktorej poisťovni zaplatíte za PZP najmenej. Najväčšou výhodou je, že si PZP môžete uzavrieť priamo cez internet z pohodlia domova.

Platená reklama

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media