Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

K PZP pripoistenie zdarma: Čo od neho očakávať?

7.12.2018 | Novinky

Uzatvoriť PZP je povinnosťou každého vodiča. Okrem cenovej vojny vedú poisťovne konkurenčný boj aj v podobe pripoistení zadarmo. Čo všetko si môžete pripoistiť a čo od pripoistení zadarmo očakávať? To všetko si zhrnieme v nasledujúcich riadkoch.

Zdroj: Pexels
Najštedrejšia zo všetkých poisťovní je Kooperativa, ktorá vám k PZP ponúkne ako darček pripoistenie živelnej udalosti, stretu so zverou, vodiča a batožiny. Vodič si tak môže domyslieť, že v prípade, že mu niekto vykradne auto, zrazí srnu alebo mu vozidlo poškodia krúpy, bude mať škodu plne hradenú poisťovňou. Pri pozornom čítaní poistných podmienok však môžeme ostať nepríjemne prekvapení.

Čo hovoria poistné podmienky?

Na webstránke Kooperativy sme si pozreli poistné podmienky pre jednotlivé pripoistenia. V bezplatnom pripoistení živelnej udalosti sa píše, že škoda bude preplatená iba v prípade, ak bude vozidlo poškodené „nárazom alebo zrútením lietadla alebo jeho častí, pádom stromov, stožiarov a iných predmetov, povodňou, záplavou, zemetrasením, tiažou snehu, námrazou, víchricou, zosuvom pôdy, zrútením skál alebo zemín, zosúvaním alebo zrútením lavín“. V texte žiadna zmienka o krupobití nie je, to znamená, že vám poisťovňa škodu spôsobenú krúpami nepreplatí. Ak vám však na vozidlo spadne lietadlo, lavína alebo stožiar, ste plne krytý.
Zabudnúť môžete aj na preplatenie batožiny v prípade, že vám vykradnú auto. V poistných podmienkach sa totižto jasne píše, že poistné plnenie nastane iba v prípade „straty batožiny pri dopravnej nehode alebo pri živelnej udalosti“. A krádež nie je ani jednou z nich.
Pripoistenie stretu so zverou v sebe nezvykne schovávať žiaden háčik, avšak je dobré mať na pamäti, že škoda vám bude preplatená iba vtedy, keď bude zrážka zvieraťa riadne zdokumentovaná políciou.

Porovnanie PZP vám ušetrí peniaze

Bezplatné pripoistenia ponúkajú k PZP aj Komunálna poisťovňa, Generali, Groupama a AXA. Poisťovne sa vodičov snažia nalákať na najlacnejšie PZP alebo bezplatné benefity. Nenechajte sa opiť rožkom a využite ľahko dostupnú kalkulačku na porovnanie PZP, ktorá vám ukáže ceny a bezplatné pripoistenia všetkých poisťovní a umožní vám uzavrieť PZP online.

Platená reklama

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018