Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Pondelok, 21.10.2019
meniny má Uršula

Vaše bydlisko ovplyvňuje cenu PZP

28.11.2018 | Novinky

Povinné zmluvné poistenie auta je zákonná povinnosť, ktorej sa nevyhne žiadny vodič na Slovensku. Strašiakom častokrát bývajú ceny poistenia, ktoré sa v závislosti od poisťovne môžu líšiť až o stovky eur. Urobili sme pre vás porovnanie PZP podľa bydliska, keďže práve to je jedným z parametrov, ktoré môžu cenu vášho poistenia výrazne znížiť.

Zdroj: Šetrisova
 


Platí jednoduchá rovnica: Z čím menšej obce pochádzate, tým menej zaplatíte na poistnom. Vodiči z menších miest a obcí sú zvýhodnení oproti vodičom z väčších miest, pretože je menší predpoklad, že na cestách spôsobia nehodu. Naopak, v Bratislave a Košiciach je najväčšia pravdepodobnosť dopravnej kolízie a z tohto dôvodu je vodičom z týchto miest uplatňovaná prirážka na cene PZP.

Cena PZP podľa bydliska
Porovnali sme ceny dvoch najobľúbenejších poisťovní PZP podľa Slovenskej kancelárie poisťovateľov. Chceli sme zistiť, v ktorej časti našej krajiny získate najlacnejšie PZP. Výpočet sme robili na Suzuki Vitara, najpredávanejšie vozidlo na Slovensku. Náš vymyslený vodič má 40 rokov a pred rokom spôsobil 1 nehodu.


Na tomto porovnaní je jasne vidieť, že najdrahšie PZP zaplatia vodiči z Bratislavy a Košíc. Keď sa z veľkomesta presťahujete na vidiek, v poisťovni Allianz môžete na poistnom ušetriť až 30 €.

V nasledujúcej tabuľke sme pre vás pripravili porovnanie PZP pre vodičov z väčších miest na Slovensku. Tentokrát sme porovnali ceny piatich poisťovní, aby ste vám ukázali, že výber správnej poisťovne skutočne pomôže vášmu rodinnému rozpočtu ušetriť.

 
Vieme, že doma na vás čakajú príjemnejšie veci, ako prepočítavanie cien PZP do tabuľky. Túto prácu za vás urobí bezplatná kalkulačka bánk, poisťovní a služieb ŠetriSova.sk. Porovnanie PZP online pre vás pripraví vďaka pár klikom a vám bude hneď jasné, ktorá poisťovňa je pre vás a vaše vozidlo najvýhodnejšia.

Platená reklama

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media