Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

Enzo Ferrari by mal 120 rokov

5.9.2018 | Novinky

Prvá expozícia s názvom „Driven by Enzo" vystavuje autá, ktoré osobne šoféroval samotný Enzo Ferrari. Ako isto viete, Enzo vždy osobne skúšal každý nový model automobilky, nie všetky ale používal na denno-denné jazdenie.

 
 Ferrari, ktoré šoféroval samotný Enzo, autor: Ferrari
Pri svojich cestách uprednostňoval štvorsedadlové modely, ktoré spájali dynamiku a zároveň komfort, často pre veľmi zámožných a významných spolujazdcov. Jeho vášeň pre tieto autá odštartoval model 250 GT 2+2 v roku 1960, neskôr ho nahradil model 400i, následne 412i nakoniec aj model 456 GT, ktorý v roku 1988 sám ešte schválil. Aj keď od roku 1969 používal oficiálneho vodiča, ten sa často ocitol na mieste spolujazdca a spoločníka na ceste.

 
  Ferrari, ktoré šoféroval samotný Enzo, autor: Ferrari
Expozícia „Passion and Legend" opisuje dobrodružnú cestu samotnej značky, ktorá odštartovala svoju kariéru vďaka Enzovej vízii a láske k autám. Zachytáva sedem dekád jej existencie a zahŕňa také autá ako 166 Inter z roku 1948, teda prvé Ferrari určené najmä pre jazdu na cestách. Ďalším v poradí je model 250 GT Berlinetta „Tdf" z roku 1956 a Dino 246. Okrem nich ale môžete vidieť aj aktuálne kúsky ako F12tdf a najnovší model 812 Superfast.

 
  Vášeň a legenda značky Ferrari, autor: Ferrari
Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018