Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

Opel GT X Experimental

22.8.2018 | Novinky

Nový koncept značky Opel konečne odhalil svoj vzhľad. Málokoho dnes prekvapí, že ide o kompaktný crossover (alebo slovami automobilky - výrazné, kompaktné SUV), navyše plne elektrický. Na dĺžku meria 4,06 metra, je teda približne o 4 centimetre dlhší ako Corsa a má päť dverí, ktoré odhalia veľmi jednoduchý a čistý interiér, ktorému dominuje pekný volant a zvyšok už patrí displejom.

 
  Opel GT X Experimental, autor: Opel
Koncept jazdí na 17-palcových diskoch, za ktoré by vás milovali v každom detailingovom štúdiu, vďaka svojmu vzhľadu ale pôsobia úplne adekvátne, čo je tak trochu prekvapením, pretože donedávna Opel bol jeden z tých, ktorí svoje autá zásadne kreslili pre nezmyselne obrovské kolesá. Určite si spomínate na predchádzajúcu generáciu Astry, ktorá najlepšie vyzerala na 19-tkach, ale ponúkala aj 20-palcové disky.

 
 Opel GT X Experimental, autor: Opel
Na pohyb bude využívať najnovšiu generáciu lítiovo-iónových batérii s kapacitou 50 kWh s indukčným nabíjaním, autonómna jazda tretej úrovne je k dispozícii, plne autonómne ešte vozidlo nie je. Vydarený koncept, plný pekných detailov.

 
  Opel GT X Experimental, autor: Opel
Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media