Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

Elektrické Mini bude BMW vyrábať v Číne v spolupráci s Great Wall Motor

11.7.2018 | Novinky

Pre BMW je Čína najväčším trhom, zároveň najväčším odbytiskom elektromobilov na svete a Great Wall Motor patrí k najväčším miestnym producentom SUV

Nemecká automobilka BMW Group a čínska firma Great Wall Motor ohlásili vytvorenie partnerstva pre výrobu elektrických vozidiel Mini v Číne. Obe firmy informovali, že dohodu už podpísali v Berlíne. „Našim spoločným postupom dokážeme rýchlo zväčšiť produkciu a zvýšiť efektívnosť," uviedol vo vyhlásení Klaus Fröhlich, člen vedenia automobilky BMW.

 
 Koncept elektrického Mini, predstavený minulý rok vo Frankfurte.


Great Wall Motor je najväčším čínskym výrobcom vozidiel SUV a ročne ich predáva viac ako 1 milión. Pre BMW je Čína najväčším trhom. Vlani nemecká automobilka zákazníkom na čínskom trhu dodala približne 560 tisíc automobilov. Bolo to viac ako spolu predala v USA a Nemecku. Pre model Mini bola Čína v roku 2017 štvrtým najväčším trhom a automobilka BMW ich tam dodala 35 tisíc.

Predaj úplne elektrických vozidiel v Číne v minulom roku posilnil o 82 percent na 468 tisíc. Vyplýva to z údajov Čínskeho združenia výrobcov áut (CAAM). Predaj elektrických áut na čínskom trhu tak bol vyše dvojnásobne väčší ako v USA, kde sa vlani predalo necelých 200 tisíc elektromobilov.

Autor: SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media