Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

Tak toto je čas!!

29.6.2018 | Novinky

Keď v roku 1983 Stefan Bellof zajazdil na Severnej slučke Nurburgringu čas 6 minút, 11,13 sekundy na svojom Porsche 956 C, svet sa na chvíľu zastavil v úžase a je pomerne ťažké uveriť tomu, že tento rekord ostal neporazený tak dlho, najmä v dnešnej súťaživej dobe.

 
 Porsche 919 Hybrid Evo, autor: Porsche
Súvisí to však s mnohými okolnosťami a nie je to iba preto, že by sa nik o to nik nechcel pokúsiť. Okrem iného treba zohľadniť aj náklady na prenájom trate spojené s podobnými jazdami, ktoré si naozaj nemôže dovoliť hocikto.

 
Pilot Porsche 919 Hybrid Evo - Timo Bernhard, autor: Porsche
Od začiatku júna tohto roka sa však Porsche pustilo tvrdo do práce a za volant pritom posadili svojho minuloročného víťaza 24-hodinoviek v Le Mans, Tima Bernharda, ktorý nebojácne pilotoval svoje Porsche 919 Hybrid Evo až ku výslednému času 5 minút a 19,55 sekundy.

 
 Porsche 919 Hybrid Evo, autor: Porsche
Zatiaľ sú k dispozícii iba prvé fotografie z predchádzajúcich pokusov, ešte dnes by však malo pribudnúť aj video, na ktoré sme naozaj zvedaví, pretože aj keď sa okruh od roku 1983 zmenil, výsledný čas na 20,8 kilometra dlhom okruhu je naozaj pozoruhodný.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media