Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk

Škoda presúva časť výroby do Nemecka, týka sa to Karoqu

2.5.2018 | Novinky

V nemeckom Osnabrücku sa budú lakovať a montovať karosérie nového SUV Karoq

Oficiálnym vysvetlením presunu časti výroby manšieho SUV Karoq do Nemecka je fakt, že auto sa na trhoch uchytilo nad očakávanie dobre a treba urobiť ráznejšie kroky, smerujúce k uspokojeniu dopytu.

 
Zdroj: Skoda
 Do nemeckého Osnabrücku by sa mala presunúť časť výroby Karoqu.


Výroba v severonemeckom Osnabrücku by mala začať koncom tohto roku a pokračovať tam bude minimálne celý ďalší rok. Presun má byť iba dočasný a hlavná časť výroby Karoqu zostane naďalej v Českej republike. V Osnabrücku sa už teraz lakujú aj Fabie a čiastočne sa kompletujú, respektíve kompletovali aj niektoré modely značky Porsche.

Škoda je aktuálne prakticky najziskovejšou časťou celého koncernu VW. Pokiaľ ide o prevádzkovú maržu, teda podiel prevádzkového zisku na tržbách, tak prekonala dokonca aj luxusnú divíziu Audi. Jej výhodou je využívanie modulárnych platforiem a lacná pracovná sila.

Tento fakt ale spôsobuje vo vnútri koncernu aj určité napätie, pretože napríklad divízia Volkswagen - a s ňou nepriamo aj celý koncern - bojujú s astronomickými nákladmi, ktoré si vyžiadalo urovnanie emisného škandálu, známeho aj ako Dieselgate. Hovorí sa dokonca aj o tom, že do Nemecka by sa mala kompletne presunúť výroba nového Superbu, vedenie koncernu to však označilo za fámy.

Autor: Martin Domček, ČTK

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media