Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

Pár aktuálnych čísiel o bratislavskom Volkswagene

23.4.2018 | Novinky

Z výrobných liniek bratislavského závodu zišlo v roku 2017 podľa výročnej správy celkovo 361 776 automobilov piatich značiek

Spoločnosť Volkswagen Slovakia zaznamenala za minulý rok obrat 7,55 miliardy eur a zisk pred zdanením 240 miliónov eur. Investície spoločnosti predstavovali vlani čiastku 368,6 milióna eur.

Rozšírením výroby o Porsche presiahla rozloha bratislavského závodu 2 milióny metrov štvorcových. Informoval o tom na výročnej tlačovej konferencii predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia a člen predstavenstva pre technickú oblasť Ralf Sacht.

 
 Rozšírením výroby o Porsche presiahla rozloha bratislavského závodu 2 milióny metrov štvorcových. (Foto:.VW)


Z výrobných liniek bratislavského závodu zišlo v roku 2017 podľa výročnej správy celkovo 361 776 automobilov piatich značiek. V polovici júna vyrobila spoločnosť Volkswagen Slovakia jubilejné päťmiliónte vozidlo v histórii firmy. Približne 57 % vlaňajšej produkcie spoločnosti tvorili SUV modely Volkswagen Touareg, Audi Q7 a Porsche Cayenne. Podiel malých mestských vozidiel zo segmentu NSF - Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, ŠKODA Citigo a SEAT Mii - mal v produkcii 43-percentné zastúpenie.

Zamestnanci Volkswagenu Slovakia vyrobili v Bratislave tiež 281 700 prevodoviek, v Martine 32,8 milióna komponentov a v stupavskom závode 5 600 nástrojov pre výrobu vozidiel.

Autor: SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media