Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

Porsche GT3 RS

21.2.2018 | Novinky

Na svet prišlo iba chvíľu po polnoci, avšak bez ohľadu na čas predpokladáme, že všetky plánované kusy už majú svojich majiteľov.

 
 Porsche GT3 RS, autor: Porsche
Tak to už býva s dnešnými limitovanými edíciami modelov Porsche, ktoré často limituje samotná výrobná kapacita automobilky. Iným slovami, nestíhajú uspokojiť dopyt. Porsche GT3 RS je rovnako ako všetky modely RS navyše povestnou lahôdkou a výsledkom práce oddelenia, ktoré sa inak venuje najmä motoršportovým aktivitám.

 
  Porsche GT3 RS, autor: Porsche
383 kW (520 koní) zo štvorlitrového, neprepĺňaného agregátu(!) zaručuje zrýchlenie z nuly na stokilometrovú rýchlosť za 3,2 sekundy a maximálnu rýchlosť 312 km/h. Maximálne otáčky? 9000 a o hladké a rýchle radenie sa stará 7-stupňová prevodovka PDK. Tajomstvo modelu GT3 RS je najmä v nižšej váhe, tá s príplatkovým balíkom Weissach dosahuje 1430 kilogramov aj vďaka doplnkom z karbónu a magnézia.

 
  Porsche GT3 RS, autor: Porsche
Cena na domácom trhu bola stanovená na 195 137 EUR vrátane daní, čo na sľubované výkony nie je vôbec veľa a vraj si ho zákazníci môžu objednať.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media