Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

Lexusy a Toyoty konečne dostanú CarPlay

22.1.2018 | Novinky

Automobily Lexus vybavené balíkom aplikácií Enform 2.0 a Toyoty s balíkom Entune 3.0 získajú možnosť integrácie so smarfónmi iPhone pomocou interface Apple CarPlay - informoval o tom japonský koncern, ktorému patria obidve značky.

Štandard CarPlay, ktorý vytvorila firma Apple, umožňuje používať aplikácie iPhone na multimediálnom displeji vozidla, ovládať ich dotykovou obrazovkou, prehrávať hudbu a používať telefón s palubným audiosystémom.

 
 


Prvým modelom, ktorý bude vybavený platformou Apple CarPlay, bude nová verzia Toyoty Avensis, prezentovaná na autosalóne v Detroite. Časom bude táto inovácia zavedená aj do ďalších vozidiel so systémami Lexus Enform 2.0 alebo Toyota Entune 3.0 - najskôr v USA a potom aj na ostatných trhoch. My by sme sa mohli dočkať pravdepodobne pri modelových ročníkoch 2019, teda niekedy na prelome tohto a budúceho roku. Tieto modely získajú tiež schopnosť hlasovej kontroly pomocou digitálneho asistenta spoločnosti Amazon - Alexa.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media