Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

V Bratislave sa začína vyrábať kompletné Porsche Cayenne

15.12.2017 | Novinky

Okrem luxusného SUV Porsche Cayenne sa bude v Bratislave montovať aj nový Touareg a Audi Q8-

Spoločnosť Volkswagen Slovakia predstavila nový segment Porsche. Investície za takmer 800 miliónov eur smerovali do novopostavenej karosárne, montážnej haly, testovacej dráhy a moderných technológií. Rozšírenie výroby v bratislavskom závode umožňuje produkovať kompletné vozidlá Porsche Cayenne.

Ako počas slávnostného otvorenia informovala spoločnosť, nábehové obdobie sa štartom produkcie modelu Porsche Cayenne nekončí. Medzi výzvy bratislavského závodu do budúceho roka patria ďalšie dva ohlásené SUV modely, a to Volkswagen Touareg tretej generácie a Audi Q8.

 
Investície za takmer 800 miliónov eur smerovali do novopostavenej karosárne, montážnej haly, testovacej dráhy a moderných technológií. (Foto: VW Bratislava)


Rozšírením výroby o segment Porsche a nové haly presiahla rozloha bratislavského závodu 2 milióny metrov štvorcových. Od oznámenia investícií do karosárne a montážnej haly uplynuli približne dva roky.

V súčasnosti sa v karosárni na ploche 35,7 tis. metrov štvorcových nachádza vyše 700 robotov a moderné zariadenia, ktoré umožňujú vyrábať karosérie Porsche Cayenne najnovšími spájacími technológiami. Nová montážna hala Porsche disponuje rozlohou 90 tis. metrov štvorcových.

Ako doplnil predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť Volkswagen Slovakia Ralf Sacht, rozšírenie výroby so sebou prinieslo aj stovky nových pracovných miest. Náborové aktivity firmy budú pokračovať aj v budúcom roku. Automobilka sa v súčasnosti sústreďuje na uchádzačov z celého Slovenska.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media