Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Renault a jeho nová 1,3-ka

8.12.2017 | Novinky

Tento motor ale nie je výsledkom samostatnej práce, spolu s Renaultom na ňom pracoval aj Daimler ako aj Aliancia (Renault, Nissan a Mitsubishi). Prešiel všetkými štandardnými procedúrami, ktoré zahŕňajú viac ako 40 000 hodín testov.

 
 Autor:Renault
Nový agregát príde v troch výkonnostných verziách ako TCe 115, TCe 140 a TCe 160 (270 Nm). Posledný z menovaných bude dostupný aj s automatickou prevodovkou. Ako už samotné označenie napovedá, pôjde o prepĺňaný agregát, ktorému silu dodáva turbodúchadlo a jednou z jeho technologických lahôdok je Bore Spray Coating, teda tepelné sprejovanie vnútorného povrchu valcov, ktorú prevzal z modelu Nissan GT-R.

 
 Autor: Renault
Tlak vstrekovania dosahuje 250 barov a špecifické spaľovacie komory optimalizujú zmes paliva so vzduchom pre čo najnižšiu spotrebu paliva a emisie. Na Slovensku budú tieto agregáty dostupné od prvého štvrťroka budúceho roka. Sme celkom zvedaví, ako bude fungovať v praxi. Tak trochu sme dúfali, že Francúzov už extrémne formy downsizingu prešli.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media