Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Ford plánuje dobiť čínsky trh, chce tam uviesť 50 noviniek

6.12.2017 | Novinky

Americká automobilka Ford sa chystá na čínsky trh v priebehu najbližších ôsmich rokov uviesť viac ako 50 nových modelov vrátane pätnástich elektromobilov.

 
 Okrem iného chce Ford uviesť na činsky trh v najbližšom období 15 elektromobilov.
Svoje plány výrobca áut oznámil v utorok v Šanghaji. Ford informoval, že na čínskom trhu chce predávať nielen elektrické vozidlá Ford a Lincoln, ale aj elektromobily z produkcie nového spoločného podniku Zotye-Ford. V októbri Ford zverejnil plán redukcie nákladov o 14 mld. USD, pričom uviedol, že niektoré modely prestane vyrábať a zdroje sústredí na produkciu nákladných áut, vozidiel SUV a elektromobilov.

Vlani sa na čínskom trhu predalo 24,4 mil. osobných áut, minivanov a vozidiel SUV z produkcie domácich aj zahraničných automobiliek. Konzultačná spoločnosť LMC Automotive prognózuje, že v tomto roku sa čínsky automobilový trh zväčší iba o jedno až dve percentá, pretože v závere minulého roka sa skončila platnosť daňových stimulov. Viceprezident LMC Jeff Schuster však odhaduje, že v nasledujúcich rokoch by sa ročné tempo rastu trhu s autami v Číne malo ustáliť na úrovni 3 až 4 percentá.

Autor: SITA, Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media