Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

Malý robot Toyota Kirobo Mini sa začína predávať v japnských autosalónoch

27.11.2017 | Novinky

Kirobo Mini predávajú vo všetkých salónoch Toyoty v Japonsku - je to však malinký robot, s ktorým sa môžete porozprávať

Malý robot - v sediacej polohe má len 10 centimetrov - Kirobo Mini je vybavený umelou inteligenciou a schopnosťou konverzovať. Je menšou verziou Kiroba - prvého robota, ktorý viedol spoločenský rozhovor s človekom v kozme.

 
 Tento malý rovbot sa dokáže diaľkovo spojiť aj s vybranými modlemi Toyoty.


Tento robot sa už od prvého spustenia učí od svojho majiteľa, všíma si okolie a zapamätá si spoločne strávené chvíle, ku ktorým sa vie neskôr v rozhovore vrátiť.

Kirobo otáča hlavu na stranu, odkiaľ prichádza hlas a počas rozhovoru pohybuje hlavou i rukami charakteristickým spôsobom pre japonskú kultúru. Robot môže byť vzdialene pripojený k multimediálnemu systému a navigácii niektorých modelov Toyoty a k systému inteligentnej domácnosti spoločnosti Toyota.

V rozhovore potom používa informácie, ktoré získal takýmto spôsobom - napríklad vie svojho majiteľa informovať o aktuálnom stave auta.

Od mája 2017 bol Kirobo v predpredaji dostupný v Tokiu a prefektúre Aichi, kde sa nachádza hlavné sídlo spoločnosti Toyota. Teraz odštartoval aj predaj vo všetkých salónoch značky v Japonsku. Cena robota je 39 800 jenov (302 eur) a špeciálny obal s kresielkom stojí 48 eur.

Autor: Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media