Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

Toyota sa zľakla Trumpa - Corolly sa v Mexiku vyrábať nebudú

31.10.2017 | Novinky

Investície na výstavbu závodu Guanajuato, ktorý má byť v prevádzke od roku 2019, sa znížia na 700 miliónov z pôvodne plánovanej jednej miliardy dolárov.

Japonský výrobca áut Toyota Motor Corp. redukuje plán výstavby závodu v Mexiku. Ročne má vyrábať 100 tisíc vozidiel, čiže o polovicu menej v porovnaní s pôvodným zámerom. Toyota to potvrdila minulý týždeň.

 
 Výrpba Corolly sa presunie z Mexika napokon do USA - presne ako to chcel Trump...


Toyota plánovala v Mexiku produkovať 200 tisíc áut Corolla ročne, ale výkonný viceprezident automobilky Didier Leroy novinárom povedal, že výroba sa presunie do závodu, ktorý automobilka plánuje postaviť v USA spoločne s firmou Mazda Motor Corp. Ešte sa však nerozhodlo, kde a dokedy sa americký závod vybuduje. Závod v Mexiku bude produkovať nákladné autá Tacoma.

Leroy poprel, to, čo vyzerá byť očivodné - že cieľom rozhodnutia vedenia je to, aby sa niekomu vyhovelo, konkrétne americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. "Nehráme nijakú politickú hru s cieľom niekomu vyhovieť," uviedol Leroy a zdôraznil, že ide hlavne o efektívnosť výroby. Trump vyjadril nesúhlas s tým, že Toyota plánuje vybudovať závod v Mexiku, pričom pohrozil zavedením ciel. Zároveň privítal zámer Toyoty postaviť spoločne s Mazdou závod v USA.

Autor: Martin Domček, SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media