Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

IAA Frankfurt: Citroën

20.9.2017 | Novinky

Hviezdou stánku bol nový model C3 AirCross nahrádzajúci mimoriadne úspešný model vyrábaný v Trnave, C3 Picasse. Tomu Citroën zobral prívlastok a namiesto neho naservíroval moderné zbrane typické pre kompaktné SUV.

 
 Autor: Citroën
Vyššia svetlá výška, vyšší posed, ochranné prvky vpredu i vzadu, rozšírené blatníky a „konečne" veľké kolesá. Našťastie, nie veľmi veľké. Počas autosalónu sme si konečne auto preliezli a veľmi nám pripomína menšiu C3. Ponúka podobný funky prístup k rodinnému autu, do ktoréh sa ale zmestia aj dospelí jedinci na zadné sedadlá bez toho, aby ovládali origami.

 
 Autor: Citroën
Kufor sa dá zväčšiť na úkor priestoru na zadných sedadlách, čiže je výhodou prevážať malé deti a viac batožiny. Neskôr keď vyrastú tak zase naopak.O pár dní už kolega zistí aj to, ako novinka jazdí počas prvej jazdnej prezentácie, kam sa nám podarilo dostať a konečné závery si necháme na potom. Faktom je, že dnes takéto autá frčia. Poznáme aj príklady zo Slovenska, kedy nemenovaný konkurent vypredal takmer celú produkciu bez jedinej väčšej reklamy.

Druhým autom bol E-Méhari styled by Courrèges. Čierny mestský kabriolet s novou pevnou strechou bol pripravený v spolupráci s francúzskym módnym domom, ktorý okrem príspevku ku vzhľadu auta pridá aj špeciálny set batožiny rovnakej značky. Vyrobia iba 61 kusov a okrem spomínanej strechy je veľkou devízou prepracovaný interiér s kontrastným bledým čalúnením.

 
 Autor: Citroën
Auto je oproti obyčajnému E-Mehári vyššie o o 2 centimetre a má aj nové batérie od domácej spoločnosti. Súčasťou zmien je aj vyšší krútiaci moment agregátu o dvadsať percent a nové „elektróny" GIVE ME FIVE.

 
 Autor: Citroën
Najväčší úlet bol podľa nás SpaceTourer RIP CURL Concept. Ako nám tvrdil zástupca spoločnosti, ide o dokonalé, robustné a praktické kempovacie vozidlo s prestavbou od spoločnosti Pössl. Keď si k tomu pridáme dorábaný pohon všetkých kolies, môže ísť o zaujímavého spoločníka na leto. Najmä v podaní dizajnu známej firmy oslovujúcej surferskú komunitu.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media