Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Čistý zisk General Motors v druhom štvrťroku klesol o vyše 40 percent

26.7.2017 | Novinky

Neznamená to však, že automobilke sa nejako zásadne nedarí, dôvodom je hlavne jednorazový predaj jej európskej divízie koncernu PSA

 
 Čistý zisk firmy General Motors za apríl až jún tohto roka bol v sume 1,66 miliardy dolárov,
Čistý zisk amerického výrobcu áut General Motors v druhom kvartáli sa medziročne oslabil o vyše 40 percent. Hlavným dôvodom jeho poklesu bola účtovná strata v sume 770 miliónov dolárov, vyplývajúca z predaja európskej divízie automobilky francúzskemu výrobcovi áut PSA Group. Pod tým treba rozumieť, že koncern mal ohodnotenú európsku divíziu na vyššiu hodnotu, než za akú ju predali a z toho pramení vyššie uvedená strata.

Čistý zisk firmy General Motors za apríl až jún tohto roka bol v sume 1,66 miliardy dolárov, pričom v rovnakom období vlaňajška bol v objeme 2,87 mld. USD. Automobilka za druhý kvartál vykázala tržby 37 miliárd dolárov, čím nenaplnila očakávania analytikov, ktorí odhadovali, že budú v objeme 40,3 miliardy.

Autor: Martin Domček, SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media