Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Nové C3 Picasso sa volá C3 AirCross a včera ho predstavili v Paríži + veľká fotogaléria

13.6.2017 | Novinky

Citroën C3 Aircross je ako inak - kompaktné SUV s dĺžkou 4,15 metra prekonávajúc tak auto, ktoré náhrádz, vyššou svetlou výškou o 20 milimetrov oproti aktuálnej C3, s ktorou sa delí o platformu, ochrannými prvkami vpredu aj vzadu, 16 a 17 palcovými kolesami a plastovými ochranami blatníkov.

 
Zdroj: Citroen
 Auto: Citroën
Kompaktné rozmery by mali svedčiť jazde v meste, no Citroën vybavil novinku elektronickým systémom Grip Control či Hill Assist Descent (kontrola zjazdu z kopca), čím chce naznačiť schopnosti jazdy aj mimo spevnených ciest. Okrem toho sa môžeme tešiť na 12 asistenčných systémov, head-up displej či štyri technológie konektivity vrátane indukčného bezdrôtového nabíjania mobilných telefónov.

 
Zdroj: Citroen
  Auto: Citroën
Citroën C3 Aircross sa v Európe začne predávať v druhom polroku 2017, ceny by mala automobilka zverejniť počas júla. Na rozdiel od C3 Picasso sa ale nový model bude montovať v španielskej Zaragoze. Podľa prvých fotografií vyzerá sľubne aj vnútorný priestor. Okrem množstva farebných kombinácii sľubuje aj príkladnú variabilitu inšpirovanú C3 Picasso.

 
Zdroj: Citroen
  Auto: Citroën
Zadná 2-dielna lavica je posuvná, operadlo predného sedadla spolujazdca si zase kvôli preprave predmetov s dĺžkou až 2,40 m dokáže preklopiť a batožinový priestor si viete podľa potreby zväčšiť zo 410 na 520 dm3 práve pomocou spomínaného sklápania a posúvania zadnej lavice.

 
Zdroj: Citroen
  Auto: Citroën
Ponuku motorov tvorí už štandardná ponuka PSA, teda najmä 3-valcové benzínové agregáty PureTech: najvýkonnejšia verzia ponúkne motor PureTech 130 BVM6, motor PureTech 110 sa dodáva v spojení s manuálnou prevodovkou (PureTech 110 BVM) aj s automatom EAT6 (PureTech 110 EAT6) a základný agregát predstavuje PureTech 82 BVM.

 
Zdroj: Citroen
  Auto: Citroën
Dobre známymi sú aj naftové štvorvalcové motory BlueHDi s výkonom 100 (BlueHDi 100 BVM) alebo 120 koní (BlueHDi 120 BVM6). Vzhľadom na nedávne informácie o spájaní so značkou Opel sme sa opýtali aj na spoluprácu na tomto aute, pričom podľa automobilky by nový C3 AirCross mal používať „spoločnú platformu ako aj agregáty."

Viac fotiek nájdete v priloženej fotogalérii.

Autor: Andrej Ježo 

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media