Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Streda, 18.9.2019
meniny má Eugénia

Seat vás potrebuje! Automobilka hľadá meno pre svoje nové SUV

1.6.2017 | Novinky

SEAT hľadá meno pre svoje nové SUV, ktoré sa začne predávať v roku 2018. Dnes značka pod #SEATseekingName spustila projekt, v rámci ktorého môže verejnosť posielať návrhy a hlasovať o mene nového SUV.

 
 Autor: Seat
Tento automobil bude mať na želanie až sedem sedadiel a bude situovaný o segment vyššie ako Ateca. Hlavným kritériom je, že meno nového modelu musí pochádzať z geografie Španielska.

Od oficiálneho oznámenia výroby nového SUV v marci tohto roku značka dostala množstvo návrhov na meno nového modelu z celého Španielska. S ohľadom na vyvolaný sociálny dopad sa značka SEAT rozhodla využiť príležitosť a po prvý raz vo svojej histórii spustiť iniciatívu verejnej voľby.

Štyri etapy: 1. Návrhy mena. Od dnes do 22. júna môže ktokoľvek navrhnúť svoje preferované meno pre nový model SEAT. Okrem základného kritéria španielskej geografie SEAT požaduje aby meno korešpondovalo s hodnotami značky, charakteristikami produktu a aby sa dalo ľahko vysloviť v rozličných jazykoch. Každý zaslaný návrh bude v tejto etape zahrnutý do výberu, bez ohľadu na to, aký počet ľudí ho navrhlo.

2. Výber finalistov, mená postupujúce do finále budú oznámené 12. septembra na frankfurtskom autosalóne.

3. Hlasovanie finalistoch. Verejné hlasovanie bude otvorené v čase od 12. do 25. septembra, vyhrá návrh s najväčším počtom hlasov.

4. Oznámenie víťazného mena -15. októbra.

Iniciatíva bude sprístupnená medzinárodne na internetovej stránke seat.com/seekingname

Odkedy SEAT v roku 1982 uviedol na trh model Ronda, španielska geografia poskytla mená pre celkovo 13 modelov značky: Ronda, Ibiza, Malaga, Marbella, Toledo, Inca, Alhambra, Cordoba, Arosa, Leon, Altea, Ateca a Arona. Nové SUV bude číslom 14 na zozname.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media