Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

VIDEO: Hyundai postupne odhaľuje nové SUV Kona

31.5.2017 | Novinky

Auto by malo prísť s pomerne odvážnym dizajnom, konkurovať chce modelom, ako je napríklad Nissan Juke.

Pred oficiálnym predstavením spoločnosť Hyundai Motor zverejnila nové video, ktoré ukazuje ďalšie detaily dizajnu nového modelu Kona, najnovšieho malého SUV v európskej modelovej ponuke tejto značky

Auto by malo prísť s pomerne odvážnym dizajnom, konkurovať chce modelom, ako je napríklad Nissan Juke. Má aj charakteristickú kaskádovitú masku chladiča, ktorá vytvára novú rodinnú identitu Hyundai.

 
 Nový Hyundai Kona by sa do predaja mohol dostať už na jeseň


ázov malého SUV možno nie je najšťastnejšie zvolený, napríklad v portugalčine ide o naozaj vulgárnu ženskú nadávku.  Niektorí si možno spomenú na koncept z prelomu tejto a minulej dekády s názvom Proton Jebat. V Portugalsku rovnakú pozornosť vyvolá Kona, aj keď zmienená nadávka sa píše s c na začiatku - cona. Na Islande je zas „kona" výraz pre ženu.

Novým prvkom - po prvý raz pri značke Hyundai - je head-up displej, ktorý premieta základné jazdné informácie priamo do zorného poľa vodiča. Premietaný obraz má uhlopriečku 20,3 cm (8 palcov).

Viac podrobností o tomto subkompaktnom SUV sa dozvieme už v priebehu leta, je možné, že kórejská automobilka pripraví aj jeho plne elektrickú verziu. Do predaja by sa mohlo dostať už na jeseň, ceny zatiaľ nie sú známe.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme
Focus Media