Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

GM nekončí len v Európe, ale aj v ďalších krajinách. Sporí na vývoj autonómnych áut

20.5.2017 | Novinky

Americký koncern výrazne redukuje svoje aktivity v Indii, Južnej Afrike a vo východnej Afrike

O predaji 12 fabrík Opel a Vauxhall francúzskemu koncernu PSA Group (PSA) sme viac písali v tomto článku. Tým však redukcia zahraničných aktivít tohto amerického koncernu nekončí.

General Motors do konca tohto roka ukončí predaj áut značky Chevrolet v Indii, Južnej Afrike a vo východnej Afrike. General Motors si ponechá svoj montážny závod v Indii, ale bude v ňom vyrábať iba vozidlá na export. Americký výrobca áut zároveň predáva svoj závod v Južnej Afrike spoločnosti Isuzu Motors. GM uviedol, že tieto zmeny pre neho budú znamenať úspory v sume 100 miliónov dolárov ročne.

 
 General Motors výrazne redukuje svoje zahraničné aktivity (Foto: profimedia.sk)


Generálna riaditeľka General Motors Mary Barra konštatovala, že firma sa chce sústrediť na trhy, ktoré pomôžu jej ziskovosti a konkurencieschopnosti. Okrem toho GM potrebuje zvýšiť výdavky na také projekty, ako sú samoriadiace automobily. V skoršej časti tohto roka General Motors odišiel z európskeho trhu, keď predal svoje značky Opel a Vauxhall skupine PSA Group.

 Autor: Martin Domček, SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media