Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Streda, 18.9.2019
meniny má Eugénia

Hyundai testuje i30 N, ktoré sa vyhýba novým diétam. Ponúkne 2 litrový agregát a manuálnu prevodovku

16.5.2017 | Novinky

Aktuálna fotografia, ktorá sa objavila na verejnosti, zachytáva stroj ešte s veľmi silnou kamuflážou, no výbornou správou je, že sa Hyundai nesnaží aj do športového modelu nasilu aplikovať „downsizing," teda motor s malým objemom.

 
 Autor: Hyundai
Hyundai síce robí tajnosti okolo vzhľadu novinky, no vieme, že model i30 N už absolvoval tvrdé testy počas zimy vo Švédsku a teraz skúma rozbité cesty Veľkej Británie.

Očakával by som, že ho uvidia aj v okolí českých Nošovíc, kde sa nachádza fabrika Hyundai a cesty určite v nekvalite prekonajú aj tie britské.

Hyundai i30 N bude prvým modelom značky, ktorý ponesie označenie „N" ako Namyang, kde sídli vývojové centrum automobiliek Kia a Hyundai, no zároveň aj ako Nürburgring, najnáročnejší okruh na svete. Inými slovami, pôjde o ekvivalent k označeniu RS, alebo GTi.

Vývoj tohto derivátu bol v pláne od začiatku prác na novej generácií i30, čo by sa malo odraziť na výslednej kvalite a Hyundai dúfa, že bude rovnako zábavné na ceste ako aj na okruhoch. To je skutočne mimoriadna výzva, na ktorej stroskotalo už mnoho pokusov.Podľa dostupných informácii sa ale autá blížia do finále a koncom mája by sme mali dve vozidlá vidieť na pretekoch ADAC Zürich v Nemecku - samozrejme na Nürbugringu. Tie by mali byť veľmi blízke výslednej podobe a poháňať ich bude dvojlitrový agregát so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktoré sa objavia aj v sériovom aute.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media