Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Akcionári PSA schválili prevzatie európskej divízie GM, preberú 12 fabrík

11.5.2017 | Novinky

Výrobca áut Peugeot a Citroën prevezme od amerického konkurenta značky Opel a Vauxhall, celá transakcia by mala byť zavŕšená do konca roka.

Akcionári francúzskeho výrobcu automobilov PSA Group (PSA) v stredu odsúhlasili plán financovania kúpy európskej divízie koncernu General Motors. Dohodu na transakcii za 2,3 miliardy dolárov, v rámci ktorej výrobca áut Peugeot a Citroën prevezme od amerického konkurenta značky Opel a Vauxhall, oznámili zúčastnené strany v marci.

 
 PSA kúpil Opel a Vauxhall za 2.3 miliardy dolárov. (Foto: profimedia.sk)


Zlúčený podnik má vyrábať ročne zhruba 5 miliónov áut. PSA od amerického koncernu preberá 12 závodov, v ktorých zamestnáva približne 40 tisíc ľudí.

So zavŕšením transakcie, ktorá podlieha schváleniu zo strany regulačných úradov, PSA a GM počítajú do konca tohto roka. V prípade dokončenia akvizície sa PSA stane druhým najväčším výrobcom áut v Európe za nemeckým Volkswagenom. Automobilka General Motors v Európe nedosiahla celoročný zisk od roku 1999 a zápasí s vysokými nákladmi na pracovnú silu a s veľkou konkurenciou na trhu s automobilmi.

Autor: SITA, Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media