Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Streda, 18.9.2019
meniny má Eugénia

Hyundai a Kia zvolávajú na opravy 1,4 milóna áut

10.4.2017 | Novinky

Dôvodom zvolávania je možné zlyhanie a zastavenie motora, Slováci sa však báť nemusia

Juhokórejské automobilky Hyundai a Kia zvolávajú na opravy 1,4 milióna osobných áut a vozidiel SUV v USA, Kanade a Južnej Kórei pre možné zlyhanie a zastavenie motora.

Zvolávanie sa týka aj niektorých modelov, ktoré patria na trhoch USA a Kanady k najpopulárnejším, vrátane športových vozidiel SUV Hyundai Santa Fe vyrobených v rokoch 2013 a 2014, ako aj modelu Sonata. Obe firmy o tom informovali v piatok.

 
 Veľká zvolávačka kórejských áut sa týka predovšetkým zámoria


Firmy uviedli, že majitelia áut môžu počuť z motora zvuk klopania, ktorého frekvencia stúpa pri zvyšovaní rýchlosti. Zároveň ich na chybu môže upozorniť varovné svetielko na palubnej doske, povedal hovorca firmy Hyundai Jim Trainor.

Majitelia s problémovými motormi by podľa firiem mali kontaktovať svojich dílerov. Začiatok zvolávania áut na opravu je naplánovaný na 19. mája. Trainor uviedol, že jeho firma nemá správy o nehodách alebo o zraneniach.

Autor: SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media