Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Hyundai plánuje spojiť obytnú časť domu s vozidlom

6.1.2017 | Novinky

Na veľtrhu elektroniky CES v Las Vegas, spoznávame pravidelne nápady ukazujúce bláznivú budúcnosť. S jedným prišla automobilka Hyundai a predstavila, ako chce v budúcnosti zabudovať svoje autá do samotných domácností.

Hyundai Mobility Vision predstavuje koncept, ktorý prakticky zlikviduje potrebu vlastnenia garáže. Koncept predstavený na veľtrhu elektroniky v Las Vegas, spája automobil s obytnou časťou domu. Zaujímavý nápad však eliminuje potrebu spojenia auta s obytnou časťou na úrovni zeme.Auto po zaparkovaní otvorí celú svoju bočnú časť a pripojí sa k miestnosti v dome. Pokiaľ sa majiteľ rozhodne s autom odísť, postačí mu nasadnúť, stena sa uzavrie a autopilot odvezie majiteľa na predom nakonfigurované miesto.
Taktiež auto nebude len pasívnou súčasťou domu. Hyundai Mobility Vision plánuje využívať auto ako záložný zdroj energie, klimatizačnú jednotku, či samostatnú malú miestnosť. Samozrejmosťou sú rôzne spôsoby konektivity. Video ukazuje futuristický projekt v plnej kráse.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme
Focus Media