Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Tento Fiat 500 sa v aukcii predal za absolútne šialenú sumu

15.11.2016 | Novinky

Klasické autá sa zdajú byť pomaly lepšou investíciou ako zlato, či cenné papiere. Stáť balík môže aj takýto drobec z roku 1971. Fiat 500 Lusso patrí k (vzrastom) najmenším klasickým pokladom našej doby. Na aukčnom portáli eBay sa samozrejme s ponukami roztrhlo vrece. Ide o krásny exemplár.

Víťaz ankety o najsexy auto všetkých čias podľa magazínu Top Gear platí za čistokrvnú klasiku. Jedno z najkrajších a najžiadanejších ľudových áut na svete sa objavilo v podobe krásneho exempláru na aukčnom portály eBay. Fiat 500 Lusso z roku 1971 pôsobí, akoby práve opustil montážnu linku turínskej fabriky. Vyvolávacia cena bola samozrejme patričná k perfektnému stavu tejto malej nádhery. Začínalo sa na čiastke 10 000 amerických dolárov (9 280 eur).


Fiat 500 z aukcie na eBay


Fiat 500 debutoval v roku 1957 a počas celej doby jeho produkcie opustilo turínsku fabriku až 3,8 milióna kusov. Ide tým pádom o jedno z najúspešnejších malých áut všetkých čias a taktiež o nesmrteľnú ikonu talianskeho dizajnu a prístupu. Na bielom exemplári z roku 1971 je skutočne skromná zbierka nedostatkov, v podobe korózie. Malý Fiat strávil väčšinu svojho života na talianskych cestách a rozhodne nejde o úzkostlivo udržiavaný garážový cukrík.


Fiat 500 z aukcie na eBay


Momentálne je teda auto v Kalifornii a je na pár drobných detailov v absolútne pôvodnom stave. Konkrétne sa však najväčšie zmeny udiali pod kapotou. V určitom bode života malého Fiatu bolo nutné vymeniť palivovú nádrž, výmenu absolvovala batéria a tesnenia. Malé Lusso má najazdených len 1 811 kilometrov a včera sa predalo za čiastku 14 955 dolárov (približne 13 880 eur). Dá sa však očakávať, že cena bude pri dobrej údržbe rásť pri raketovom vzostupe hodnôt klasických áut, môže za nie príliš dlhé obdobie dosiahnuť dvojnásobok.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media