Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Streda, 18.9.2019
meniny má Eugénia

Mazda 3 facelift: Uniknutá brožúra ukazuje niekoľko noviniek

13.7.2016 | Novinky

Očakávaný facelift prostredného modelu Mazdy 3 sa má predstaviť na jeseň v Paríži. Na internet však unikla japonská brožúra a model 3 čakajú novinky a zmeny.

Mazdu 3 síce nečaká žiadna revolúcia, no jej modernizácia sa bude niesť v podobnom duchu ako pri väčšom modeli 6. Rozdiely v dizajne sú skutočne drobné, no malé zmeny nájdete na maske, na hmlovkách, alebo na spätných zrkadlách. V interiéri taktiež nečakajte veľké zmeny.


Faceliftovaná Mazda 3 (fotografia z uniknutej brožúry


Najdôležitejšou novinkou je ale príchod Mazdy 3 s pohonom všetkých štysroch kolies, ktorý jej oproti konkurencii chýbal. Zatiaľ nie je úplne jasné, či bude verzia s pohonom 4WD k dispozícii na našom trhu. Vzhľadom na to, že Mazdu 6 a modely CX sa s týmto systémom dodávajú, s najväčšou pravdepodobnosťou sa naň môžu Európania pripraviť.

Brožúra taktiež uvádza hybridnú verziu, ktorá kombinuje dvojlitrový benzínový agregát, elektromotor a bezstupňovú prevodovku CVT. Lavína informácií bola už so zverejnením brožúri spostená, no s istotou sa k faceliftovanej Mazde 3 vyjadríme až na jeseň po autosalóne v Paríži.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media