Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Streda, 18.9.2019
meniny má Eugénia

Mazda, Mitsubishi aj Renault budú mať v ponuke (ne)vlastné pickupy

14.7.2016 | Novinky

Japonské automobilky Mazda a Mitsubishi zmenia pôvod svojich pickupov. Francúzsky Renault zas do ponuky pickup pridá.

Mazda končí s Fordom

Po rokoch spolupráce a predaji Fordu Ranger ako Mazda BT-50 sa spolupráca automobiliek končí. Mazda si za svojho nového partnera pre pickup zvolila Isuzu. Ich nové auto má byť vyvíjané spoločne s ďalšou generáciou Isuzu D-Max.

 
 Aktuálne Isuzu D-Max AT-35


Základom tej aktuálnej je predchádzajúca generácia Chevroletu Colorado. Či bude aj nasledujúca generácia prepojená s týmto americkým pickupom je zatiaľ otázne a auta sa máme dočkať v horizonte nasledujúcich pár rokov. Či sa však dostane oficiálnou cestou aj k nám je otázne. D-Max si u nás momentálne kúpiť viete, BT-50 však nie.

Renault a Mitsibishi využijú aliančné auto

Prednedávnom predstavila francúzska automobilka Renault po dlhých rokoch ich nový pickup (keď nepočítame Daciu Oroch pre Latinskú Ameriku). Volá sa Alasakan a jeho základom je aliančný Nissan Navara, čo je jasné aj po dizajnovej stránke.

 
Renault Alaskan


Zmenila sa síce predná maska, no bez problémov spoznávame Navaru. Rovnaké to zostáva aj pod kapotou - na pohon bude u nás slúžiť 2,3 litrový naftový štvorvalec s dvoma turbami a výkonom 160 k / 118 kW alebo 190 k / 140 kW. Mimo Európy bude Alaskan dostupný aj s 2,5 litrovým benzínovým alebo naftovým motorom Nissan. U nás sa tohto pickupu dočkáme budúci rok.

 
Mitsubishi L200


Nakoľko sa tento rok do verejného zoznamu automobiliek, ktoré „špekulovali" s emisiami zapojilo nedobrovoľne aj Mitsubishi, Nissan sa rozhodol ich spoluprácu a samotnú automobilky zachrániť odkúpením podielu akcií. Netrvalo dlho a oznámili prvú formu spolupráce - nasledujúca generácia ich pickupu Mitsubishi L200 bude tiež vlastne premenovaným Nissanom Navara. Stať sa tak má po ukončení životného cyklu aktuálneho L200 (čiže o niekoľko rokov).

 
Nissan Navara


Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media