Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Streda, 18.9.2019
meniny má Eugénia

Značkám Fiat, Chrysler a Jeep hrozí zákaz predaja na nemeckom trhu

26.5.2016 | Novinky

Kauza dieselgate vrhá temné svetlo nie len na automobilku Volkswagen. V Nemecku sa kvôli falšovaniu emisných testov majú dokonca prestať predávať vozy koncernu FCA. Konkrétne, Fiat, Jeep a Chrysler.

Nemecké testy produkcie emisií preukázali, že niektoré modely značky Fiat vypínajú riadenie emisií, hneď ako uplynie čas testov vedených podľa európskej normy. Fiat 500X motorom 1,6 E-torq čistil emisie len 22 minút počas testu a dve minúty po jeho ukončení proces zastavil. Nemecké úrady vidia v softvérovom riešení falšovanie emisných testov.

Zdroj: DUH

Fiat 500 X na testoch emisií


Úrady Spolkovej republiky obviňujú Fiat z odmietania spolupráce. Značka sa však bráni tvrdením, že počas testovania emisných noriem v Taliansku bolo všetko v poriadku. Nemeckí úradníci hrozia úplným zákazom predaja vozov koncernu FCA na miestnom trhu, než bude problém vyriešený a došetrený.

Samozrejme trh na vyhlásenia úradov zareagoval okamžite. Akcie koncernu FCA klesli na hodnote o 5%, čo spôsobuje aj fakt, že Nemecko je po domácom Taliansku druhým najväčším trhom pre automobilového giganta. Koncern však aj naďalej odmieta, že by s ich vozmi nemalo byť všetko v poriadku.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media