Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Pondelok, 21.10.2019
meniny má Uršula

Volvo V60 Cross Country

26.9.2018 | Modely

Samotný model V60 sa na trhu ešte ani neohrial a už tu má nového súrodenca. Ďalším jednovajíčkovým klonom je práve model Cross Country, švédska verzia auta pre dobrodruhov a výletníkov, ktorým sa hodí pohon všetkých kolies, decentné plasty na ochranu nalakovaných dielov a trošku drsnejší vzhľad.

 
 Volvo V60 Cross Country, autor: Volvo
Nové Cross Country dostalo o 75 mm vyššiu svetlú výšku, čo nie je nepodstatný rozdiel a Volvo tvrdí, že sa tak stalo vďaka úplne novému podvozku a naviazaným komponentom, ktoré by mali umocniť schopnosti v ľahšom teréne. Vozidlo dostane štandardne aj systém pre zjazd z kopca, elektronickú stabilizačnú kontrolu, kontrolu trakcie v zákrutách a špeciálny off-road jazdný režim.

 
 Volvo V60 Cross Country, autor: Volvo
Pokiaľ ale zablúdite aj do mesta, padne vhod automatické núdzové brzdenie, systém ktorý dokáže rozpoznať chodcov, vodičov aj väčšie zvieratá. Rovnako ako ostatné modely, V60 Cross Country ponúkne všetky najnovšie systémy značky a malo by tak zapadnúť do klasickej škatuľky o bezpečných švédskych autách. Škoda len, že sa v poslednom čase tie autá rozmnožujú ako cez kopírku, chcelo by to viac individuality pre každý model a nie naopak.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media