Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

Peugeot e-Legend Concept

21.9.2018 | Modely

Parížsky autosalón bude po dlhom čase skutočne stáť za návštevu, minimálne kvôli nádhernému konceptu z dielní domácej automobilky - Peugeot e-Legend Concept. Výrazné tvary nadväzujúce na prekrásny model 504 coupé od Pininfarinu cítiť z každej hrany i detailu. Veľkou zmenou je však to, čo sa nachádza pod kapotou.

 
 Plne autonómny a plne elektrický: Peugeot e-Legend Concept, autor: Peugeot
Samozrejme, vzhľadom na moderné trendy a navyše aj odkaz v mene - e-Legend je plne elektrickým vozidlom, ktoré pod krásnou karosériou ukrýva batérie s kapacitou 100 kWh a výkon 340 kW (547 koní) a 800 Nm, ktoré prenáša na všetky štyri kolesá. Na stokilometrovú rýchlosť zrýchli za 4 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je obmedzená na hodnotu 220 km/h. Dojazd podľa aktuálnej normy WLTP dosahuje až 600 kilometrov, pričom vďaka technológii rýchleho nabíjania dokáže nabiť kapacitu potrebnú na 500 kilometrov už za 25 minút.Koncept ponúka viacero jazdných režimov, z toho dva manuálne a dva automatické - plne autonómne. V prípade ak sa vodič konceptu rozhodne pre jeden z autonómnych - volant ako aj panel s digitálnymi nástrojmi sa schovajú do palubnej dosky a nechajú posádke väčší priestor.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media