Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

Seat Tarraco exkluzívne zo svetovej premiéry

19.9.2018 | Modely

Nová vlajková loď Seatu odhalila svoje tvary iba včera večer a my sme si tak mohli čerstvú novinku ohmatať a pozrieť ešte za tepla priamo na mieste činu, v španielskom meste Tarragona (kedysi Tarraco). Rozmerovo veľké SUV uzatvára rodinu SUV značky, dopĺňajúc Atecu a najmenšiu Aronu, pričom v ponuke bude tak 5, či 7-miestne prevedenie. Okrem toho, vzhľad novinky by mal definovať dizajnovú budúcnosť najbližších nových modelov značky.

 
 Seat Tarraco, autor: Andrej Ježo
Tarraco navyše nie je iba jemne odlišnou kópiou svojich koncernových súrodencov (Tiguan Allspace, Kodiaq). Seat sa snažil vdýchnuť Tarracu športovejšieho ducha aj odlišným nastavením podvozku DCC s elektronicky nastaviteľnou charakteristikou pruženia.

 
  Seat Tarraco, autor: Andrej Ježo
Pomôcť majú aj agregáty, v ponuke budú dva benzínové (1.5 TSI Evo a 2.0 TSI) a dva naftové (oba s objemom dvoch litrov a rovnakými výkonmi ako majú benzínové motory, teda 110 kW a 140 kW - 150 a 190 koní) s obvyklou ponukou pohonu všetkých kolies alebo iba prednej nápravy a v spojení s manuálnou, alebo automatickou (dvojspojkovou) prevodovkou. Postupom času pribudnú aj ďalšie - alternatívne pohony ako napríklad Plug-in hybrid.

 
  Seat Tarraco, autor: Andrej Ježo
V interiéri je podobnosť s koncernovými súrodencami viditeľnejšia, Tarraco však bude prvým modelom, ktorý dostane navigáciu ovládanú gestami (Navigation Plus). Digitálny kokpit ponúkne displej s veľkosťou 10,25 palcov a stredová konzola zase 8 palcov.

 
  Seat Tarraco, autor: Andrej Ježo
Keď už sme pri tých rozmeroch. Batožinový priestor ponúkne až 760 litrov pri 5-miestnom usporiadaní a vozidlo zase celkovú dĺžku 4735 mm a rázvor 2,8 metra. Pokiaľ ide o bezpečnostné systémy, Tarraco ponúkne všetko to, čo koncern ponúka. Na trh sa Tarraco dostane začiatkom roka, prvé objednávky ale pravdepodobne spustia už koncom tohto roka. Vozidlo sa bude vyrábať zatiaľ iba vo Wolfsburgu, neskôr pravdepodobne aj v Číne.

 
  Seat Tarraco, autor: Andrej Ježo
Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme
Focus Media